Bądź Zdrowa Mamo- X Marsz Różowej Wstążki

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

29 maja 2018

Kilkaset osób przeszło w czwartek częstochowskimi alejami w Marszu Różowej Wstążki. X jubileuszowy marsz przebiegał pod hasłem „Bądź zdrowa, mamo”. Organizatorem wydarzeń profilaktyki nowotworowej było Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, które na co dzień wspiera kobiety w często nierównej walce z rakiem.

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki od ponad 20 lat zrzesza kobiety zmagające się z nowotworami. Działalność stowarzyszenia to także wspieranie lekarzy i rehabilitantów w działaniach profilaktycznych. Niestety, według statystyk wciąż większość kobiet w grupie podwyższonego ryzyka nie wykonuje na czas mammografii, cytologii czy USG. 

W Polsce działa blisko 200 klubów i stowarzyszeń dla Amazonek. Takie miejsca dla kobiet po mastektomii to swego rodzaju wzmocnienie leczenia - zauważają lekarze. 

Podczas „różowego dnia” z bezpłatnych badań skorzystało w czwartek 150 kobiet. Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki jest przekonane, że dla wielu z nich były to badania, które mogą uratować życie.

http://katowice.tvp.pl/37353224/marsz-rozowej-wstazki-150-kobiet-skorzystalo-z-bezplatnych-badan

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-29
Data publikacji:2018-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:704