STOWARZYSZENIE CZĘSTOCHOWSKIE

AMAZONKI

Get Adobe Flash player

Pielgrzymowanie Amazonek

3 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej na Jasną Górę. Gościem Telewizji Orion jest Elżbieta Markowska - szefowa Częstochowskich Amazonek.


więcej na ...

 Spotkanie dla kobiet

Już 8 marca Częstochowskie Amazonki zorganizują wyjątkowe spotkanie dla kobiet, dlaczego będzie ono tak wyjątkowe i tak bardzo potrzebne, o to zapytamy Elżbietę Markowską – prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki.


więcej na ...

Kobiety w doświadczeniu modlą się i nie poddają ... - Biuro Prasowe Jasna góra

Ok. 10 tys. kobiet przybyło w sobotę, 4 października na Jasną Górę w 17. Pielgrzymce Kobiet po Mastektomii, czyli amazonek. Przyjechały kobiety, które zachorowały na raka piersi, przeszły operację amputacji piersi lub są aktualnie w fazie leczenia. Na Jasną Górę dotarły kobiety z całej Polski, ale również z Czech, Niemiec i Słowacji. 

więcej na ...

XVII Pielgrzymka Amazonek w TV NTL

Tradycyjnie na początku października Amazonki, nie tylko z Polski, ale i z krajów sąsiednich, spotkały się na Jasnej Górze. Tegoroczna pielgrzymka, organizowana przez Stowarzyszenie Częstochowskich Amazonek, odbyła się po raz 17., samo stowarzyszenie obchodzi w tym roku 18-lecie istnienia.

więcej na....

Amazonki spotkanie na Jasnej Górze - RADIO FIAT

4 października 2014 roku na Jasną Górę przybędzie XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi. W tym roku pielgrzymka ma międzynarodowy wymiar. Gościem Oli Mieczyńskiej w Radiu Fiat była dziś (30 września) Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki.

Z modlitwą o zdrowie - TV Orion

4 października odbędzie się 17. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasną Górę . Gościem Telewizji Orion jest Elżbieta Markowska – prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki.

więcej na...

Spotkanie kobiet


 Czy w Częstochowie odbędzie się lokalny Kongres Kobiet? 

 Jest taka szansa. Potrzeba jednak zaangażowania całego środowiska  kobiecego. 

 O tym porozmawiamy z Elżbietą Markowską - szefową częstochowskich    Amazonek.

więcej na ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 LAT RAZEM

Od piętnastu lat pomagają kobietom w walce z ciężką chorobą. Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki świętuje jubileusz.

więcej na ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie poddawać się, walczyć


Ruch Amazonek prężnie rozwija się w całym kraju, obecnie działa niemal 200 klubów. W Częstochowie Stowarzyszenie Amazonek działa od ponad 15 lat. Jednym z podejmowanych przez kobiety w nim zrzeszone działań są dni otwarte, podczas których odbywają się wykłady specjalistów. Między innymi o tym rozmawiamy z Elżbietą Markowską - prezes Stowarzyszenia "Częstochowskie Amazonki".

więcej na ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------