FIO - CZAS - CZĘSTOCHOWSKA ALTERNATYWA SPOŁECZNA

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Seminarium w Zawierciu

Przejdź do - Seminarium w Zawierciu

Seminarium w Zawierciu  27 pazdziernika

Seminarium w Koziegłowach

Przejdź do - Seminarium w Koziegłowach

Seminarium Koziegłowy 18 wrzesień.

Seminarium w Żarkach

Przejdź do - Seminarium w Żarkach

W ramach 3 modułu Projektu Czas Częstochowska Alternatywa Społeczna Czas na Edukacje został zorganizowany cykl seminariów tematycznych

z zakresu:

Nowoczesne badania diagnostyczne, różnicujące choroby nowotworowe,

Rola profilaktyki raka szyjki macicy- badania cytologiczne a wykrywanie raka szyjki macicy,

Rola badań genetycznych BRCA w profilaktyce wykrywania, raka piersi, raka jajnika

Rola samobadania piersi

 

 

pierwsze z nich odbyło się 18 września w Żarkach w tym samym dniu odbyło sie również seminarium w Koziegłowach.

II Wizyta Studyjna

Przejdź do - II Wizyta Studyjna

W dniach 4-5 pazdziernika odbyła się druga Wizyta Studyjna tym razem uczestniczki wizyty odwiedziły w pierwszy dzień wizyty Pracownie Ceramiki CERBUD w Markotowie Dużym w dzień drugi wybrały się do Gospodarstwa Ekologicznego EKOSTYL. Wizyty studyjne były zaplanowane w taki sposób , aby kobiety w nich uczestniczące  mogły poznać alternatywne zródła pozyskiwania dochodu np. poprzez pracę w podmiotach ekonomii społecznej w przedsiębiorstwach społecznych,wioskach tematycznych,gdzie realizuje się cele społeczne, ale w oparciu o mechanizmy finansowe, gdzie własnej terapii Ergoterapii towarzyszy zarobkowanie co czyni kobiety niezależne ekonomicznie, samodzielne, dowartościowane i dumne z siebie. Wizyty studyjne organizowane były do takich podmiotów ekonomii społecznej, gdzie człowiek wykonuje pracę, jednocześnie realizując cele społeczne- robi to co lubi,realizuje się i spełnia.

I wizyta studyjna

Przejdź do - I wizyta studyjna

W dniach 16-17 września odbyła się pierwsza wizyta studyjna w ramach projektu Czas- Częstochowska Alternatywa Społeczna uczestniczki projektu odwiedziły w pierwszy dzień wizyty Bogacice Siedzibę Stowarzyszenia Bogatalanta oraz Pałac Pawłowice w którym nocowały uczestniczki. Dzień drugi  Maciejów oraz Borkowice, Świetlica Wiejska.  Kobiety uczestniczące w wizytach studyjnych ze swojej strony przedstawiły misję i przedmiot projektu zaprezentowały oferte projektową i co najważniejsze zachęcały do badań profilaktycznych kobiety do, których przyjechały. Uczestniczki projektu na wizytach studyjnych miały doskonałą  okazję do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności poprzez skorzystanie  z ofert podmiotów u, których miały przyjemność gościć.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-08
Data publikacji:2016-08-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:12217